MARMARİS RODOS ADASI ve BODRUM KOS FERİBOT SEFERLERİ

Feribot seferlerimizin başlama tarihi henüz belli değildir.

Yunanistan'ın yaptığı açıklama, Yunanistan'a kabul edilecek milliyet listesi temmuz ayında güncellenecektir. Haziran ayı listesinde Türkiye yer almamaktadır. Yapılacak değişiklikleri sitemizden takip edebilirsiniz.

* Dönüş tarihinizi sonradan değiştirme olasılığınız var ise lütfen bilet alımınızın hemen sonrasında, bize info@marmarislines.com adresine elektronik posta göndererek bildiriniz. Biletin dönüşünün açığa alınması işlemi telefon ile yapılamamaktadır. Biletin dönüşünün açığa alınması işlemi sisteme kayıtlı elektronik posta adresiniz üzerinden göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde dönüş tarihinizi sonradan değiştirmeniz mümkün olamayacaktır.
Onay Resmi
Dilerseniz resmin üzerine tıklayarak yenileyebilirsiniz
Resim Kodu:

Rezervasyon yapmak için neden siteye kayıt olmalısınız ?

* Unutmayınız ki yapmayı planladığınız rezervasyon uluslararası bir bilet rezervasyonudur.
* Bu kayıt bize yapılacak olan rezervasyon ile ilgili kişiye gerektiğinde ulaşımımızı sağlayacaktır.
* Devamı için lütfen " Siteye Yeni Kayıt " düğmesine tıklayarak "Sisteme Kayıt Sayfası" nı ziyaret ediniz.Tüm yolcular bu şartları kabul etmiş sayılır.

1.
Seyahat belgesi şahsa ait olup başkasına devredilemez.

2. Tarifeli kalkış saatinden sonra rezervasyon değişikliği yapılmaz, Seyahat belgesi iptal edilmez, ücret iadesi yapılmaz.

3. Yolcu, seyahat belgesini satın almak için kullanılan kredi kartını check-in sırasında (biniş kartı alınırken limanda) yetkililere ibraz etmek zorundadır.

4. Açık tarihli Seyahat belgeleri kesildiği yıl için geçerlidir.

5. Yolcu, gemi içi nizamına ve kaptanın talimatlarına uymayı kabul eder.

6. Yolcunun, geminin hareket zamanından en az 1 saat önce mutlaka limanda hazır bulunulması gerekmektedir.

7. Satıcı sefer programında her türlü değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

8. Taşımalarla ilgili her türlü anlaşmazlık, mer’i tarife şartları ve Türk Kanun ve Mevzuatlarına göre Marmaris Mahkemelerinde çözümlenir.

9. Kötü hava ve deniz şartları, satıcının kontrolü dışında gelişen sorunlar sebebiyle seferler durdurulabilir, değiştirilebilir veya sefer süreleri uzatılabilir. Satıcının kontrolü dışında kalan bu ve benzeri gecikme ve iptallerden doğabilecek ulaşım, konaklama ve yiyecek giderleri de dahil olmak üzere hiçbir masraf veya olumsuzluğun sorumluluğu satıcıya ait değildir.

10. Hamilelik dönemi altı ayı geçmiş bayanların kendi güvenlikleri sebebiyle gemilerimizde seyahat etmelerine izin verilmez.

11. Satıcının kusuru ve ihmalinden kaynaklandığı, Marmaris’te kurulu adli mahkemelerce ispat edilmediği takdirde, herhangi bir yaralanma veya ölümden araçlara, valizlere veya kişisel eşyalara gelebilecek hasar veya kayıplardan dolayı satıcı sorumluluk kabul etmez. Yaralanma, ölüm, kayıp veya zarar; terör, ayaklanma, iç savaş, doğal afet, kötü deniz ve hava şartlarına veya tamamen üçüncü şahıslar tarafından kötü niyetli hareketlere bağlı sebeplerle oluştuğu takdirde satıcı sorumluluk kabul etmez.

12. Seyahat belgesi ücreti, sadece kalkış limanı ile varış limanı arasındaki taşıma hizmetinin karşılığıdır. Seyahat belgeleri sadece üzerinde belirtilen güzergahla ilgili kullanılabilir. Satıcı tarafından ek ücret alınmamışsa sunulan diğer hiçbir hizmeti kapsamaz.

13. Ücretin ilan edildiği para biriminden başka bir para birimi ile ödenmesi halinde, elektronik seyahat belgesinin satın alındığı andaki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Döviz Alış Kuru üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

14. Gemi içerisinde belirli bir koltuk numarası garantisi verilmez.

15. Yunanistan Yeşil ve Gri Pasaport sahiplerinden vize talep etmemektedir.

16. Normal pasaport sahiplerinin yolculuk süresince geçerli Schengen Vizesi olması gerekmektedir.

17. Pasaportunda KKTC giriş damgası olan Türk Vatandaşları bu pasaportlar ile Yunanistan’a seyahat edemezler.

18. Yolcuların, biniş ve inişlerde rampa tam olarak açılıp gemi personeli biniş veya iniş onayını vermeden ve gerekli güvenlik önlemleri alınmadan gemiye binmesi ve gemiden inmesi tehlikeli ve yasaktır.

19. Yolcu, gemi içerisinde, gemiyi veya herhangi bir kişiyi veya malı tehlikeye düşürecek şekilde davranışta bulunursa veya gemi personelinin görevlerini yapmasını engellerse veya gemi personeli talimatlarına uymazsa veya diğer yolcuların makul itirazlarına sebebiyet verirse, satıcı, yolcuyu zaptetmek de dahil olmak üzere, böyle bir davranışın devamını önlemek için gerekli gördüğü tedbirleri alabilir.

20. Yolcuların, kalkış ve yanaşma manevraları sırasında yerlerinden kalkmamaları gereklidir. Seyir sırasında anonslarla duyurulan uyarılara yolcuların uyması gereklidir. Bu kurallara uyulmamasının doğurabileceği yaralanma ve maddi zararlardan satıcı sorumlu tutulamaz.

21. Satıcı sadece kendi kusuru nedeniyle yolcunun veya bagajın zarara uğraması halinde satıcı sorumlu olacaktır. Yolcunun müterafik kusuru varsa satıcının sorumluluğu mevzuat hükümlerine tabi olarak azaltılabilecek veya kaldırılabilecektir.

22. Satıcı, bagaj içindeki kırılabilir ve bozulabilir maddelerin, paranın, mücevherin, değerli madenlerin, gümüş eşyanın, senetlerin veya diğer ticari değerli kağıtların, pasaport ve diğer hüviyetlerin veya örneklerinin uğradığı zarardan sorumlu olmayacaktır.

23. Yaşı, akli veya fiziki durumu kendisine tehlike veya risk yaratmakta olan bir yolcu taşınmasında yukarıdaki belirtilen bu durumlara bağlı olarak veya bu durumların ağırlaşması neticesi bu yolcunun ölümü dahil herhangi bir hastalığından, yaralanmasından veya maluliyetinden satıcı sorumlu olmayacaktır.


Cayma Hakkı
27.11.2014 tarihli Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının Kullanımı ve Tarafların Yükümlülükleri” ni düzenleyen “Üçüncü Bölüm” başlığı altında yazılı maddelerinin, “Yolcu Taşıma Hizmetleri” ne uygulanmaması sebebi ile; ALICI’NIN cayma hakkı bulunmamaktadır.


Yolculuğun İptali ve Ücret İade Şartları
1.
Geminin hareketinden en az 48 saat öncesine kadar seyahatten vazgeçildiği taktirde ödenmiş olan seyahat ücretinin %80’i iade edilir.

2. Geminin hareketinden en az 48 saat öncesine kadar yapılacak olan tarih ve saat değişiklikleri geminin müsaitlik durumuna göre ücretsiz olarak yapılır. İleri tarihlerde değişiklik yapılmış olan bu seyahat belgesi ile ilgili herhangi bir seyahat ücreti iade edilmez.

3. Geminin hareketinden önce 24 ile 48 saat arasında seyahatten vazgeçildiği taktirde ödenmiş olan seyahat ücretinin %50’i iade edilir.

4. Geminin hareketinden önce 24 ile 48 saat arasında yapılacak olan tarih ve saat değişiklikleri geminin müsaitlik durumuna göre ücretsiz olarak yapılır. İleri tarihlerde değişiklik yapılmış olan bu seyahat belgesi ile ilgili herhangi bir seyahat ücreti iade edilmez.

5. Geminin hareketine 24 saatten az bir zaman içerisinde seyahatten vazgeçildiği taktirde ödenmiş olan seyahat ücreti iade edilmez. Seyahat ile ilgili tarih ve saat değişikliği yapılmaz.

6. Geminin hareketine 24 saatten az bir zaman içerisinde veya hareket gününde seyahat belgesi alınıp yine aynı gün içerisinde iptal edildiği taktirde iade, tarih ve saat değişikliği işlemi yapılmaz.

7. Geminin hareketinden sonra yapılacak başvurularda iade, tarih ve saat değişikliği işlemi yapılmaz.

8. Yetkili makamlarca gemiye binmesine izin verilmeyen veya vize işlemlerinden dolayı seyahat edemeyen yolcuya seyahat belgesi ücreti iadesi yapılmaz.

9. Yetkili makamlarca gemiye binmesine izin verilmeyen veya vize işlemlerinden dolayı seyahat edemeyen yolcuya seyahat belgesi ücreti iadesi, tarih ve saat değişikliği yapılmaz.


Alıcı işbu sözleşmeye göre satın aldığı seyahat belgesi satış onayından sonra, yukarıda “Yolculuğun İptali ve Ücret İade Şartları” kısmında belirtilen madde içeriklerine uygun hareket edeceğini ve bu maddelere uygun olan şartlar dışında davranmayacağını ve iade talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

ÖNEMLİ UYARILAR

* Sitemizdeki kalkış saatleri ülkelerdeki yerel saatlerdir.

* Türkiye saati ile Yunanistan saati arasında 1 saat farkı bulunmaktadır.

* Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhriyeti'ne (KKTC) giriş çıkış damgası bulunan Türk vatandaşlarının Yunanistan'a girişlerine Yunan Resmi Makamlarınca izin verilmemektedir. Bu sebeple, yeşil ve gri pasaportlar dahil olmak üzere, herhangi bir Schengen ülkesinden geçerli Schengen vizesi olsa dahi pasaportunda KKTC giriş çıkış damgası olan vatandaşlarımızın seyahat planlarını tekrar gözden geçirmelerini tavsiye ederiz.

* Dönüş tarihinizi sonradan değiştirme olasılığınız var ise lütfen bilet alımınızın hemen sonrasında bunu bize info@marmarislines.com adresine elektronik posta yollayarak bildiriniz. Aksi takdirde dönüş tarihinizi sonradan değiştirmeniz mümkün olmayacaktır.